Opłacalność inwestycji w srebro

Złoto wydaje się naturalnym pieniądzem, to symbol bogactwa. O srebrze wiele osób nawet nie słyszało, jest to znacznie bardziej popularny surowiec. Z resztą wystarczy zajrzeć do asortymentu tego sklepu ( więcej ) i porównać dostępne możliwości inwestycji w złoto i w srebro. Dodatkowo warto pamiętać, że ceny srebra są znacznie mniejsze, natomiast kluczowy inwestorzy z reguły inwestują większe sumy. Majątek pół miliona złotych można zainwestować w 3-4 kilogramowe sztabki. Niższa cena srebra sprawia, że chcąc zainwestować ten majątek w srebro trzeba by było kupić ponad 250 kilogramów tego metalu szlachetnego.

Inwestycje w srebro

Dlatego właśnie srebro słabiej się sprawdza jako zabezpieczenie swojego majątku. Trzeba przechowywać więcej srebra, więcej go kupować. Nie oznacza to, że ceny srebra nie pozwalają zarobić. Wręcz przeciwnie. Pokazuje to choćby rok 2016 gdzie ceny srebra poszły w górę znacznie bardziej niż ceny złota.

Ceny srebra są niższe niż złota.

Jednocześnie złoto jest znacznie chętniej wybierane do inwestycji fizycznych. Osobiście uważam, że srebro jest świetne jeżeli chodzi o inwestycję na rynkach wtórnych, na kontraktach terminowych. Jego cena pod pewnym względem jest bardziej stabilna od złota, dlatego wielu inwestorów uważa, że cenę srebra łatwiej jest przewidzieć.

Natomiast jeżeli kogoś interesuje tylko inwestycja w fizyczne metale szlachetne, to lepiej kupić złoto. Ceny srebra są niższe niż złota, co utrudnia ulokowanie swoich funduszy w tym kruszcu.