Jak mądrze kasować dane z komputera?

 

Wiele osób nie wie, że istnieje coś takiego jak odzyskiwanie danych. Łódź i większe miasta oferują pomoc wielu specjalistów, którzy potrafią odzyskać nawet usunięte dawno, lub uszkodzone pliki. Jednym z liderów w tej dziedzinie jest http://www.skylab-serwis.pl  , który cieszy się bardzo dobrą opinią. Dlatego samo usunięcie np. bardzo intymnych zdjęć to zbyt mało. Bez problemu można przeprowadzić odzyskiwanie danych. Łódź jest miastem, gdzie można udać się do specjalisty. Jednak tak naprawdę nie trzeba mieszkać w Łodzi, lub większym mieście, ponieważ dzisiaj jest wiele różnych programów do odzyskiwania danych.

 

1199119996371_960_720(8)
Jeżeli chcesz skasować pliki z komputera, tak by niemożliwe było przeprowadzenie odzyskiwania danych, to musisz usunąć je mądrze, czyli oprócz usunięcia plików muszą one zostać nadpisane.

 

 

 

 
W takiej sytuacji nawet najlepszy specjalista z Łodzi, Warszawy, ani innego miejsca na świecie nie dowie się co miałeś na komputerze. Obecnie nie dysponujemy taką technologią. Jest wiele programów, które umożliwiają takie usuwanie plików, alternatywą jest pełny format dysku, który nadpisze wszystkie dane. Jeżeli w ten sposób oczyścisz komputer to niemożliwe będzie odzyskiwanie danych. Jednak nawet szybki format daje lukę, którą mogą wykorzystać np. specjaliści z Łodzi.